Ja tūrisma firma neatmaksā naudu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. maijā, 2022
Pēteris

Labdien! No tūrisma firmas pirms kovida tika pirkts kompleksais tūrisma pakalpojums, avio, viesnīca, tas pandēmijas dēļ netika izmantots. Visu naudu firma atdeva, izņemot naudu, kas tikusi iemaksāta kā viesnīcas avanss. Šo naudu firma neatdod, sakot, ka tā ir zaudēta, jo sadarbības partneri ārzemēs to neatdod. Vai tas būtu likumīgi? Paldies par atbildi!

A
atbild:
25. maijā, 2022

Ja patērētājs bija iegādājies komplekso tūrisma ceļojumu un to atcēla operators, tad patērētājam pienākas atpakaļ pilna naudas summa. Diemžēl praksē ir bijušas situācijas, kad operators nevarēja atgūt kādu daļu no samaksātās summas, jo nauda bija samaksāta partneriem, kas atteicās to atmaksāt atpakaļ. Tomēr saskaņā ar normatīvo regulējumu atbildīgs ir operators, un viņam ir jāatmaksā patērētājam visa samaksātā naudas summa. Vienlaikus operators var piedāvāt patērētājam kādu alternatīvu risinājumu par šo naudas summu – ieskaitīt nākamā ceļojuma vērtībā, piedāvāt šo viesnīcu nākamajam ceļojumam.