Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kā legāli nodarbināt cilvēku no Ukrainas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. maijā, 2022
Kate

Labdien! Esmu reģistrējusies kā pašnodarbinātais, nodarbojos ar grafisko dizainu. Darba apjoms ir liels, atradu palīgu no Ukrainas, ar kuru vēlos sadarboties. Mani interesē jautājums par mūsu sadarbības legalizāciju. Vai cilvēkam Ukrainā ir jāreģistrējas par pašnodarbināto un jāizraksta man rēķins, kuru apmaksājot šīs summas varu likt savos izdevumos? Vai šī summa katru mēnesi var būt vienāda? Vai šādā veidā varu sadarboties ar citu valstu speciālistiem? Paldies.

A
atbild:
31. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbinātais var būt gan darba devējs, slēdzot darba līgumu, gan cita veida, piemēram, uzņēmuma līgumu.

Valsts ieņēmumu dienestā tīmekļvietnē ir pieejams informatīvais materiāls Nodokļi un pārskati, nodarbinot no Ukrainas ieceļojušos.

Tālrunis iedzīvotāju un uzņēmēju nodokļu jautājumiem par atbalstu un sadarbību ar Ukrainu: 67120012.