TĒMA: Reģistri

Uzturēšanās atļauja ģimenes apvienošanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. maijā, 2022
Elita

Mana brālēna 18 gadus vecais dēls, Ukrainas pilsonis, kura vecmāmiņa bija latviete, vēlas studēt Vīnē. Vai ģimenes apvienošana Latvijā dos viņam šādu iespēju? Aptuveni cik ilgu laiku aizņem iepriekšminētā procedūra? Paldies!

A
atbild:
25. maijā, 2022

Ģimenes apvienošanas nolūkā persona, kas ir Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmuša ārzemnieka radinieks līdz trešajai pakāpei taisnā līnijā vai līdz trešajai pakāpei sānu līnijā vai arī svainis līdz trešajai pakāpei, var saņemt uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā.

Šeit ir pieejama informācija par iesniedzamajiem dokumentiem.

Uzturēšanās atļaujas dokumentu izskatīšanas termiņš ir 30 dienas. Papildus jāņem vērā uzturēšanās atļaujas izgatavošanas termiņš (10 darba dienas).

Jāņem vērā, ka uzturēšanās atļaujas izsniegšanas mērķis ir uzturēšanās Latvijas Republikā, it īpaši, ja uzturēšanās atļauja tiek pieprasīta ģimenes apvienošanas nolūkā. Vēršu uzmanību, ka saskaņā ar Imigrācijas likumu par nepatiesu ziņu sniegšanu uzturēšanās atļauja tiek anulēta.

Latvijas Republikā iegūta uzturēšanās atļauja ļauj personai citā Eiropas Savienības dalībvalstī uzturēties līdz trīs mēnešiem sešu mēnešu laikā.

Tas nozīmē: ja citā valstī ir paredzēts uzturēties ilgāk, tad būtu jāiegūst konkrētās valsts uzturēšanās atļauja.

Ja jums ir jautājumi, tad informāciju varat iegūt, rakstot uz e-pastu: mn@pmlp.gov.lv.