E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26146
Lasīšanai: 2 minūtes

Pilnajā projektā ir jābūt būvkonstrukciju daļai

J
jautā:
25. aprīlī, 2022
Lauma

Vai pasūtītājs drīkst būvniecības gaitā (privātmāja) nomainīt būvprojekta vadītāju (kurš ir būvprojekta autors/arhitekts un arī autoruzraugs)? Jāpiebilst, ka būvatļauja ir izsniegta. Uzsākot būvniecību, atklājās, ka būvkonstrukciju risinājumi nav līdz galam izstrādāti un ir pieļautas lielas kļūdas risinājumos un aprēķinos, piemēram, jumta konstrukcijā nav paredzēts jumta krēsls, pamati ir par šauru sienu konstrukcijām utt. Būvprojekta autors apgalvo, ka visi risinājumi ir jāizdomā pašam būvniekam, jo būvatļauja ir izsniegta, tātad viss ir pareizi. Būvnieks nevar uzbūvēt māju, jo nav pareizi būvkonstrukciju rasējumi, piemēram, jumts neturēsies, jo tam nav, uz kā balstīties.

A
atbild:
29. aprīlī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators

Būvniecības procesa dalībnieki var mainīties, taču tad ir jāņem vērā jautājums par autortiesību nodošanu un pārņemšanu. Minētajā gadījumā nevar piekrist, ka būvniekam ir jādomā, kā uzbūvēt. Brīdī, kad tiek izdota būvatļauja, būvkonstrukcijas vēl nav, bet pilnajā projektā būvkonstrukciju daļai ir jābūt. Pilsētas attīstības departamenta kompetencē nav pārrēķināt uzrasēto, tā ir būvprojekta izstrādātāja atbildība. Departamnets pārbauda, vai šāda daļa vispār ir.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 110. punktu būvdarbu veicējs, izskatot būvniecības ieceres dokumentāciju, pārliecinās par papildu – detalizētāku – rasējumu nepieciešamību. Ja būvdarbu veicējs nav pieprasījis papildu – detalizētāku – rasējumu izstrādi vai pats nav tos izstrādājis, viņš ir atbildīgs par iespējamām sekām. Detalizētākus rasējumus var izstrādāt arī būvdarbu gaitā, un tie pievienojami būvniecības informācijas sistēmā un saskaņojami ar būvprojekta izstrādātāju un būvniecības ierosinātāju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 220 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU