Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Par problēmām ar internetbanku

J
jautā:
22. aprīlī, 2022
Baiba

Labdien! Vakar uzzināju, ka manam kontam ir uzlikts ierobežojums iepirkties internetveikalā. Cik tas ir likumīgi, un kur tas ir rakstīts? Jo neko iepriekš tādu nebiju piedzīvojusi, līdz sapratu, ka netiek pārskaitīti līdzekļi pārdevējam no mana konta. Paldies!

A
atbild:
01. maijā, 2022

Diemžēl no situācijas apraksta nav saprotams, ko paredz “ierobežojums iepirkties internetbankā”, proti, vai vispār nav iespējas vai ir, piemēram, ierobežots pārskaitījuma apmērs.

Jebkurā gadījumā, lai noskaidrotu iemeslu, kādēļ nevarat izmantot internetbankas pakalpojumus, jums ir jāveršas bankā, kurā jums ir atvērts konts un attiecīgi arī internetbanka.

Piemēram, iespējams jums nav aktivizēts pakalpojums pirkumiem internetā, jo nav veiktas visas nepieciešamās autenifikācijas darbības, vai arī ir uzstādīts konkrēts limits pirkumiem internetā, kuru nepieciešams nomainīt, lai veiktu konkrēto pirkumu u. tml.

Bankas darījumu noteikumi un jūsu ar banku noslēgtie pakalpojumu līgumi regulē attiecīgo pakalpojumu sniegšanu.