Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai strādājošam pensijas saņēmējam piemēro neapliekamo minimumu

J
jautā:
09. martā, 2022
Ģirts

Labdien. Esmu izdienas pensijas saņēmējs un strādāju algotu darbu uz pilnu slodzi. Vai man tiek piemērots neapliekamais minimums, ja algas grāmatiņa ir iesniegta darba devējam? Un vai vispār ar 2022. gadu tiek piemērots neapliekamais minimums strādājošam pensijas saņēmējam?

A
atbild:
12. martā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājošam pensijas (arī izdienas pensijas) saņēmējam algai netika piemērots neapliekamais minimums līdz šim, un arī šogad – nē.

Iedzīvotājam, kurš saņem gan pensiju, gan darba algu, piemēro tikai pensionāra neapliekamo minimumu. Tas ir 350 eiro mēnesī no šā gada 1. janvāra līdz 30. Jūnijam, un būs 500 eiro mēnesī no šā gada 1. jūlija līdz 31. decembrim.