Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir iespējams īres līgums bez atlīdzības

J
jautā:
02. martā, 2022
Natālija

Sveicināti! Gribu noslēgt īres līgumu bez atlīdzības, vai tas ir iespējams?

A
atbild:
07. martā, 2022

Dzīvojamo telpu īres likumā 3. pantā ir noteikts tas, ka dzīvojamās telpas lietošanas tiesību nodošana citai personai likumā ir paredzētas tikai par maksu.

Ja nav noteikta īres maksa, tad tās nav īres attiecības, bet dzīvojamo telpu patapinājums (lietošanas aizdevums bez atlīdzības ar nosacījumu atdot to pašu lietu), atbilstoši Civillikuma 1947. pantam.

Patapinājuma tiesības tiek nostiprinātas patapinājuma līgumā, un otra puse būs nevis īrnieks, bet patapinājuma ņēmējs atbilstoši Civillikuma 1952. pantam.