Saņemu invaliditātes pensiju (130 eiro mēnesī), vēl strādāju par asistentu, par to uz rokas saņemu 75 eiro. Vai no šīm summām tiesu izpildītājs var veikt parādu piedziņu?
Vēršot piedziņu uz valsts pensijām, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, piemērojami noteikumi par piedziņas vēršanu uz darba samaksu (ja nepastāv citi ierobežojumi, kas noteikti likumos).
Civilprocesa likuma 594. pants noteic, ka no parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzināmajiem maksājumiem ieturējumus izdara šādā apmērā:
Saskaņā ar Civilprocesa likuma 596. pantu summas, uz kurām nevar vērst piedziņu, ir:
Ņemot vērā iepriekš minēto un jūsu norādīto ienākumu apmēru, no jūsu ienākumiem tiesu izpildītājs ieturējumus nevarēs veikt, jo tie ir mazāki par likumā noteikto parādniekam saglabājamo ienākumu apmēru.
Tomēr vēršu uzmanību – ja šobrīd jūsu ienākumi ir tādā apmērā, ka no tiem ieturējumus nevar veikt, tas nenozīmē, ka parāda saistības nebūs jāpilda.
Informēju, ka saskaņā ar Civilprocesa likuma 557. pantu tiesu izpildītāja rīcībā ir arī citi saistību piespiedu izpildes līdzekļi:
1) piedziņas vēršana uz parādnieka kustamo mantu, tai skaitā mantu, kas atrodas pie citām personām, un bezķermeniskām lietām, tās pārdodot;
2) piedziņas vēršana uz naudu, kas parādniekam pienākas no citām personām (darba samaksu, tai pielīdzinātiem maksājumiem, citiem parādnieka ienākumiem, noguldījumiem kredītiestādēs vai pie citiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem);
3) piedziņas vēršana uz parādnieka nekustamo īpašumu, to pārdodot;
4) piedziņas vēršana uz parādnieka apbūves tiesību, to pārdodot;
5) tiesas piespriestās mantas nodošana piedzinējam un ar tiesas spriedumu uzlikto darbību izpildīšana;
6) spriedumā norādīto personu un mantu izlikšana no telpām;
7) ievešana valdījumā;
8) bērna nogādāšana atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta;
9) citi līdzekļi, kas norādīti spriedumā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!