Kādi dokumenti jāuzrāda, prasot papildatvaļinājumu par bērniem

J
jautā:
05. janvārī, 2022
Marga

Labdien! Vai darbā, sniedzot dokumentus par papildu atvaļinājuma dienām saistībā ar to, ka ir bērni, obligāti jāiesniedz darba devējam nepilngadīgā bērna dzimšanas apliecības kopija? Vai, pamatojoties uz GDPR (Personas datu aizsardzības regulu), nepietiek, ka norādu dzimšanas apliecības reģistrācijas numuru, vietu, izdevējiestādi, dzimšanas datumu? Neredzu nepieciešamību darba devējam zināt bērna vārdu, uzvārdu, personas kodu, kas ir sensitīva informācija pēc būtības. Kā tur ir?

A
atbild:
10. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izmantot Darba likuma noteikto papildatvaļinājumu par bērniem, pamatojoties uz Darba likuma 151. pantu, ir iespējams, iesniedzot iesniegumu un uzrādot darba devējam apliecinājumu – bērna dzimšanas apliecību, darbinieka pasi ar ierakstu par bērniem.

Lai papildatvaļinājumu likumā noteiktajā apmērā piešķirtu, darba devējam ir jāpārliecinās par bērnu esamību un to vecumu.

Tas nozīmē, ka jums ir darba devējam jāuzrāda attiecīgi dokumenti, kuros ir redzams bērnu vārds, uzvārds un dzimšanas datums un vecāku informācija.