Vai var deklarēt attaisnotos izdevumus, ja saņemts bezdarbnieka pabalsts

J
jautā:
04. janvārī, 2022
Marta

Ja esmu reģistrētais bezdarbnieks un saņemu bezdarbnieka pabalstu, vai par šo laika periodu varu VID iesniegt čekus par attaisnotajiem izdevumiem (medicīnu) par sevi un (vai) savu bērnu?

A
atbild:
10. janvārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ja tādi bijuši gada laikā, var arī tad, ja esat strādājusi nepilnu gadu un ir maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Attaisnotos izdevumus piemēro visa gada ienākumam. Tas, vai par gadu, kurā ir strādāts tikai dažus mēnešus, varēs atgūt pārmaksāto nodokli par visu deklarēto summu, atkarīgs no samaksātā nodokļa apmēra.

Attaisnoto izdevumu norma nodokļa maksātājam ir 600 eiro gadā, tikpat arī par katru ģimenes locekli. Taču attaisnotie izdevumi kopā nevar pārsniegt 50 procentus no nodokļu maksātāja taksācijas gada apliekamā ienākuma lieluma.

Ja samaksātā nodokļa apmērs nebūs pietiekams, tad attaisnotie izdevumi (gan par sevi, gan par bērnu) tiks pārcelti uz nākamā gada deklarāciju.

Bezdarbnieka pabalsts nav ar nodokli apliekams ienākums.