Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieks uzteikumu var iesniegt pēc savas izvēles jebkurā laikā

J
jautā:
21. decembrī, 2021
Ilze

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu: man BKA ir līdz 15.06.2023. Vai es varu rakstīt atlūgumu ātrāk, ja izdomāju neatgriezties līdzšinējā darbā, bet iet citur, vai man jābrīdina mēnesi iepriekš? Vai es varu atgriezties darbā ātrāk, piemēram, 01.03.2023.? Vai man jābrīdina mēnesi ātrāk?

A
atbild:
03. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības jebkurā laikā pēc savas brīvas gribas uzteikt darba līgumu. Tas nozīmē, ka darbinieks uzteikumu darba devējam var iesniegt gan darba laikā, gan slimības laikā, gan atvaļinājuma, gan bērna kopšanas atvaļinājuma laikā.

Darba likuma 100. panta pirmā daļa, kas regulē darbinieka uzteikuma iesniegšanu pēc paša vēlēšanās, vispārēji paredz, ka pēc tam, kad uzteikums iesniegts darba devējam, ir jānostrādā viens mēnesis.

Tomēr situācijā, kad darbiniece, kas vēlas darba attiecības pārtraukt, izmanto BKA un tobrīd faktiski nestrādā, par darba attiecību izbeigšanas brīdi puses var vienoties sarunā.