Ja ir nobloķēts bankas konts

J
jautā:
09. decembrī, 2021
Sigita

Labdien! Vīrs pārskaitīja uz manu kontu naudu, bet tagad konts ir bloķēts un tur ir palikuši bērna kopšanas līdzekļi, jo esmu dekrētā. Kā labāk rīkoties?

A
atbild:
11. aprīlī, 2022

Diemžēl situācijas aprakstā nav minēts, kādēļ konts ir bloķēts, tādēļ varu ieteikt vispirms vērsties bankā, kurā ir atvērts jūsu konts, lai noskaidrotu konta bloķēšanas iemeslu un iespējas kontu atbloķēt.

Savukārt, ja konts ir bloķēts, pamatojoties uz zvērināta tiesu izpildītāja rīkojumu, tad aicinu jūs vērsties pie tiesu izpildītāja, kurš ir devis rīkojumu konta bloķēšanai.

Šeit ir pieejama zvērinātu tiesu izpildītāju kontaktinformācija.

Atgādinu, ka saskaņā ar Civilprocesa likuma 596. pantu tiesu izpildītājs nevar vērst piedziņu uz:

1) atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;

2) kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;

3) darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;

4) sociālās palīdzības pabalstiem, piemēram, bērna kopšanas pabalstu (skat. Valsts sociālo pabalstu likuma 3. pantu);

5) bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.