Lasīšanai: 1 minūte

Drošs darbs jānodrošina arī vienam darbiniekam

J
jautā:
25. novembrī, 2010
Aivars Piebalgs

Labdien! Vēlos uzzināt: ja esmu pašnodarbinātais un nodarbinu vienu darbinieku, vai "Darba drošības un aizsardzības noteikumi" pakete ir jāizpilda arī par šo vienu darbinieku?

A
atbild:
26. novembrī, 2010
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība
Mārtiņš Pužuls, konsultants darba aizsardzības jautājumos

Darba aizsardzības likuma izpratnē darba devējs ir fiziskā persona, juridiskā persona vai tiesībspējīga personālsabiedrība, kura nodarbina vismaz vienu nodarbināto.
Tātad tas nozīmē: ja pašnodarbinātais dod darbu citam, tad viņam jānodrošina veselībai nekaitīgs un drošs darbs - jāizpilda darba aizsardzības prasības.

Vēl Darba aizsardzības likumā ir teikts: ja uzņēmumā ir ne vairāk kā 10 nodarbināto un darba devējs ir apmācīts Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, viņš pats var veikt darba aizsardzības speciālista pienākumus.