Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvesvietas deklarācija kā papildu adrese

J
jautā:
01. decembrī, 2021
Iveta

Labdien! Vai man ir tiesības deklarēties mana nesen mirušā tēva īpašumā, norādot viņa adresi kā papildu adresi, jo pašreiz tiek kārtotas mantojuma lietas un īpašumā neviens nedzīvo?

A
atbild:
07. decembrī, 2021

Labdien, paldies par jautājumu!

Jā, Jums ir tiesības norādīt vienu papildu deklarācijas adresi atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 8. pantam.

Turpat, likuma 2. pantā, ir precizēts, ka “dzīvesvietas deklarēšanas fakts pats par sevi nerada civiltiesiskas saistības”. Tātad tas neietekmē Jūsu mantojuma lietu vešanu, proti, ja Jums ir likumiskās tiesības atrasties šajā dzīvoklī.

Turklāt to var izdarīt, neiesniedzot jaunu deklarāciju (persona var norādīt, mainīt vai izbeigt savu papildu adresi gan elektroniski šeit, gan brīvā formā, uzrakstot iesniegumu dzīvesvietas deklarēšanas iestādei vai PMLP).