Cik liela starpsienu nobīde ir pieļaujama

J
jautā:
23. novembrī, 2021
Edijs

Labdien! Iegādājos dzīvokli jaunajā projektā, parakstiīu PN aktu par dzīvokļa pieņemšanu, bet tikai pēc kāda laika secināju, ka atsevišķas rīģipša profilu starpsienas ir uzbūvētas šķības, piemēram, vannasistabas starpsiena 4 metru garā posmā ir ar nobīdi 4 cm. Vai ir kāds Latvijas būvnormatīvs, kas nosaka, cik liela šīs sienas nobīde ir pieļaujama?

A
atbild:
25. novembrī, 2021

Latvijas būvnormatīvi to neregulē. Latvijas būvnormatīvos ir noteiktas minimālās prasības projektēšanai.

Būvniecības likuma 19.2 prim pantā ir noteikta būvniecības procesa dalībnieku pienākumi un atbildība, tostarp:

  • būvprojekta izstrādātājs ir atbildīgs par to, būvprojektā vai tā daļā ietvertie risinājumi ir izstrādāti, balstoties uz pietiekamu informāciju, kā arī ir atbildīgs par apakšuzņēmēja veiktajiem darbiem un to kvalitātes kontroli;
  • būvdarbu veicējs nodrošina būvdarbu rezultātā tapušās būves vai tās daļas atbilstību būvprojektam un tajā ietvertajiem risinājumiem, kā arī atbild par būvdarbu kvalitāti un atbilstošu būvizstrādājumu un to iestrādes tehnoloģiju izmantošanu (ciktāl būvprojektā nav tieši norādīts noteikts būvizstrādājums vai tā iestrādes tehnoloģija). Būvdarbu kvalitāte nedrīkst būt zemāka par būvnormatīvos un citos normatīvajos aktos, piemērojamos standartos un būvdarbu līgumā noteiktajiem būvdarbu kvalitātes rādītājiem. Būvdarbu veicējs ir atbildīgs par apakšuzņēmēja veiktajiem būvdarbiem un to kvalitātes kontroli;
  • būvuzraudzības veicējs ir atbildīgs par apakšuzņēmēja veikto būvdarbu procesa uzraudzību un būvdarbu kontroli.

Savukārt ekspluatācijas laikā konstatēto defektu novēršana jārisina ar pārdevēju atbilstoši savstarpēji noslēgtajam līgumam.