Laulības šķiršanas gadījumā iespējams saņemt arī cita veida uzturēšanās atļauju

J
jautā:
10. novembrī, 2021
Indulis

Labdien! Esmu precējies ar Krievijas pilsoni, kura jau piekto gadu ir saņēmusi uzturēšanās atļauju un dzīvo Latvijā. Ja laulība tiktu šķirta, vai uzturēšanas atļauja tiktu anulēta (derīga līdz 2022. gada oktobrim)?

A
atbild:
30. novembrī, 2021
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja

Ja laulība tiek šķirta, uz tās pamata izsniegto uzturēšanās atļauju anulē.

Vienlaikus pastāv iespēja saņemt cita veida uzturēšanās atļauju. Kādu – tas atkarīgs no lietas individuālajiem apstākļiem.

Piemēram, ja ģimenē ir nepilngadīgs bērns, Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kura dzīvesvieta pēc laulības šķiršanas tiks noteikta pie tā vecāka, kurš ir citas valsts pilsonis, tad šim vecākam būs iespēja saņemt citu uzturēšanās atļauju. Tāpat, ja ģimenē ir nepilngadīgs bērns, vecākam ir tiesības saņemt uzturēšanās atļauju arī laulības šķiršanas procesa laikā.

Ja persona ir uzturējusies Latvijā jau piecus gadus, viņai ir tiesības pieprasīt no laulībām neatkarīgu pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tāpat iespējams pieprasīt uzturēšanās atļauju saistībā ar darbu, komercdarbību, studijām u. tml.

Precīzākas informācijas noskaidrošanai iesakām vērsties ar iesniegumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, izklāstot lietas apstākļus un norādot savus personas datus.