Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Par šaujamieroča aptveres sastāvdaļu regulējumu

J
jautā:
06. novembrī, 2021
Andrejs

Sveicināti! Vai privātpersona drīkst iegādāties šaujamieroča (pistoles) aptveres un/ vai aptveres sastāvdaļas ar distances līguma (internetā) starpniecību, ja nav šaujamieroča glabāšanas/ nēsāšanas atļaujas?

A
atbild:
09. martā, 2022
Valsts policija
Līna Kaļķe, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Valsts policija savas kompetences ietvaros un atbilstoši Ieroču aprites likumam skaidro, ka civilajā apritē šaujamieroča (pistoles) aptveres un/ vai aptveres sastāvdaļas nav uzskaitītas par ieroču būtiskām sastāvdaļām. Tie ir brīvi pieejami, un tos var iegādāties ikvienam Latvijā klasificētam šaujamierocim, kas paredzēts sportam, medībām vai pašaizsardzībai.