Lasīšanai: 1 minūte

Menedžeris Profesiju klasifikatorā ir vadītājs

J
jautā:
13. jūnijā, 2013
Dženeta Dreiblathena

Labdien! Darbinieks uzstāj, ka darba līgumu viņš grib slēgt kā tirdzniecības menedžeris, bet profesiju klasifikatorā tādu neatradu. Vai tā varētu būt? Un kāda profesija un ar kādu kodu tam atbilst?

A
atbild:
19. jūnijā, 2013
Labklājības ministrija
Aina Liepiņa, Darba tirgus politikas departamenta vecākā referente

Profesiju  nosaukumi  Profesiju  klasifikatorā  ir iekļauti latviešu valodā – to paredz Valsts valodas likums. Termins „menedžeris” latviešu valodā ir vadītājs.

Profesiju  klasifikatorā ir iekļauta  profesija – „2431  04 Tirdzniecības vadītājs”. Jāņem vērā, ka šīs profesijas pārstāvim jābūt augstākajai izglītībai.