Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Pieļaujamais dārza mājas augstums

J
jautā:
22. oktobrī, 2021
Svetlana

Kāds ir pieļaujamais dārza mājas augstums Garciemā (Carnikavas novadā)? Ja pieļaujamais augstums tiek pārsniegts, vai ir nepieciešami visu blakus esošo kaimiņu paraksti?

A
atbild:
26. oktobrī, 2021
Carnikavas novada būvvalde
Ainārs Grikmanis, vadītājs

Lai sniegtu pilnīgi precīzu atbildi, ir jānorāda konkrētā nekustamā īpašuma adrese, jo saskaņā ar Carnikavas pagasta teritorijas plānojumu Garciema teritorijā ir noteiktas vairākas funkcionālās zonas, tai skaitā savrupmāju apbūves teritorija. No jautājuma konteksta izriet, ka interese ir tieši par ēkas augstumu šajā zonā. Pēc Carnikavas pagasta saistošajiem apbūves noteikumiem atļautais būves augstums vasarnīcām ir astoņi metri. Blakus esošo kaimiņu saskaņojums par mājas augstumu nav nepieciešams. Paraksti nepieciešami tikai tādā gadījumā, ja ēka tiek būvēta kaimiņu īpašumam tuvāk par četriem metriem, bet ne jautājumos, kuri saistīti ar būves augstumu.