Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā nodot ēku ekspluatācijā

J
jautā:
14. jūnijā, 2021
Inga

Ja būvkomersants būvēja māju, bet pagājušā gada beigās saskaņā ar MK 25.02.2014. noteikumu Nr. 116 22.2 punktu tika izslēgts no būvkomersantu reģistra (uz minēto pamatojoties, arī anulēta būvatļauja), kā lai nodod jaunbūvi ekspluatācijā? Kādi varianti ir iespējami, lai varētu nodot jaunbūvi ekspluatācijā? Jaunbūve ir reģistrēta uz privātpersonas vārda, zeme arī.

A
atbild:
18. jūnijā, 2021
Carnikavas novada būvvalde
Ainārs Grikmanis, vadītājs

Privātmāju var būvēt arī pašu spēkiem, nepiesaistot būvkomersantu. Lai nodotu ēku ekspluatācijā, nepieciešams arhitekta atzinums, ka realizētais projekts (uzbūvētā ēka) atbilst projektēšanas iecerei.