Parādnieks var vērsties pie tiesu izpildītāja ar iesniegumu

J
jautā:
18. oktobrī, 2021
Janis

Labdien! Zvērināts tiesu izpildītājs ir piemērojis aizliegumu atsavināt kapitāldaļas man piederošam uzņēmumam, kurā faktiska saimnieciskā darbība netiek veikta. Lai neciestu ar uzņēmuma uzturēšanu saistītus zaudējumus, būtu pareizi to pārdot par simbolisku samaksu, taču tas nav iespējams aizlieguma dēļ. Vai varu vērsties ar iesniegumu pie konkrētā zvērinātā tiesu izpildītāja un piedāvāt labprātīgi nodot šīs daļas turpmākai realizācijai? Uzņēmumam nekādu aktīvu nav, ir neliels nodokļu parāds.

A
atbild:
12. janvārī, 2022

Par jautājumiem savas izpildu lietas sakarā jūs varat vērsties pie zvērināta tiesu izpildītāja, kura lietvedībā ir jūsu izpildu lieta.

Tiesu izpildītājs uz iesniegumiem atbild Iesniegumu likumā noteiktajā kārtībā, kā arī atbild uz jūsu jautājumiem/ierosinājumiem pēc būtības jūsu izpildu lietas ietvaros.

Atbilde tiek sniegta saprātīgā termiņā, ņemot vērā iesniegumā minētā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laika no iesnieguma saņemšanas.