Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā reģistrēt īres līgumu zemesgrāmatā

J
jautā:
21. septembrī, 2021
Krišs

Labdien! Kopš jaunā Īres likuma stāšanās spēkā ir iespēja nostiprināt īres līgumu zemesgrāmatā bez nodevas. Diemžēl nav iespējams atrast loģisku un secīgu informāciju, kādas darbības un kur (klātienē, portālā zemesgramata.lv vai latvija.lv) būtu jāveic izīrētājam un īrniekam, lai nostiprinātu īres līgumu zemesgrāmatā. Paldies!

A
atbild:
24. septembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Lai reģistrētu īres līgumu zemesgrāmatā, īrniekam un izīrētājam ir jāvēršas pie zvērināta notāra, lai tiktu sagatavots nostiprinājuma lūgums. Pēc nostiprinājuma lūguma sagatavošanas to ir nepieciešams iesniegt zemesgrāmatā. Kancelejas nodeva par īres līguma reģistrāciju zemesgrāmatā ir 14,23 eiro.