Lasīšanai: 1 minūte

Iesniegums par bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanu

J
jautā:
10. septembrī, 2021
Kristīne

Labdien! No kura līdz kuram datumam man pareizi būtu jāraksta bērna kopšanas atvaļinājuma iesniegums darba devējam, ja B lapa beidzas 03.11.21? Bērna kopšanas atvaļinājumu vēlos izmantot pilnā apmērā (1,5 gadus). Un vai iesniegumam obligāti jāpievieno bērna dzimšanas apliecības kopija?

A
atbild:
01. oktobrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu darbiniece parasti pieprasa ar nākamo dienu pēc dzemdību atvaļinājuma beigām.

Jūsu gadījumā tas sāksies ar 04.11.2021. Iesniegumā jums ir jānorāda tikai pašas BKA izvēlētais termiņš – 1,5 gadi –, bet nav jānorāda BKA pēdējā diena, to noteiks un jums paziņos darba devējs.

Darba devējam nav pamata prasīt bērna dzimšanas apliecības kopiju – tā būtu nesamērīga personas datu apstrāde –, taču ir tiesības prasīt dzimšanas apliecību uzrādīt.