Kā neprecētam pārim vairot savu privāto un kopīgo finanšu un tiesisko drošību

J
jautā:
19. augustā, 2021
Dace

Man pieder privātmāja (bez zemes). Vēlos, lai civilvīrs ir tās līdzīpašnieks, jo ir ieguldījis darbu mājas atjaunošanā. Vēlamies, lai īpašums oficiāli pieder abiem. Kā rīkoties, un kur vērsties?

A
atbild:
23. septembrī, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Ja īpašums reģistrēts uz viena partnera vārda, tad otram nav juridisku tiesību uz savu kopīgās mantas daļu īpašumā pat tad, ja tas iegādāts par kopīgiem līdzekļiem, ieguldīti kopīgi līdzekļi un tas tiek lietots abu partneru un viņu kopīgo bērnu vajadzībām.

Drošāks un finansiāli izdevīgāks risinājums: reģistrēt laulību, vienlaikus noslēdzot arī laulības līgumu par mantas kopību vai šķirtību. Cita iespēja – reģistrēt īpašumu uz abu partneru vārda, tādējādi izveidojot kopīpašumu un pie notāra noslēdzot savstarpējo vienošanos par īpašuma lietošanas tiesībām.