TĒMA: Nodokļi

Vai būs jāmaksā nodoklis, ja saņemta nauda no tēva un meitas

J
jautā:
11. augustā, 2021
Monta

Labdien! Vai ir kādi ierobežojumi no ārzemēm veiktiem naudas pārskaitījumiem, kurus apliek ar nodokli? Situācija ir tāda, ka mans tēvs katru mēnesi sūta man aptuveni 1200 eiro, kurus pēc tam pārskaitu savai mātei (sanāk būt starpniekam), jo vecāki ir šķīrušies. Vai šādā gadījumā nebūšu cietējas lomā, kad vēlāk būs nepieciešams maksāt kādus nodokļus par šiem pārskaitījumiem?

A
atbild:
16. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecāku naudas pārskaitījumus bērniem un bērnu naudas pārskaitījumus vecākiem ar nodokli neapliek. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā noteikts, ka ar nodokli neapliekami ienākumi ir dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Minētā norma nav piemērojama, ja dāvanu dāvina saimnieciskās darbības ietvaros.

Likums pasaka tikai to, ka ar nodokli neapliek dāvinājumus. Citas pozīcijas (izņemot aizdevumu), piemēram, pabalsts vai kāds cits finansiāls tuviniekiem, nav minētas.