Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai var būt dalībnieks vairākos privātajos pensiju fondos

J
jautā:
06. augustā, 2021
Ivo

Labdien! Vēlējos noskaidrot, vai pensiju 3. līmeni var dalīt, respektīvi, vai varu investēt trijos fondu turētājos, piemēram, “Indexo”, “SEB bank” un “Swedbank” vienlaikus? Vai varu atvērt pensiju 3. līmeni arī sievai un no saviem līdzekļiem veikt iemaksas? Vai tādā gadījumā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaide tiks aprēķināta no maniem vai viņas ienākumiem?

A
atbild:
16. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Privātās pensijas uzkrājumu var veidot, piedaloties vairāku privāto pensiju fondu plānos.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaide (attaisnotie izdevumi) attiecas uz visos pensiju fondos veiktajām iemaksām kopā, kas nepārsniedz 10% no gada bruto algas, bet ne vairāk kā 4000 eiro gadā.

Iemaksas pensiju 3. līmenī var veikt par laulāto. Ja veiksiet iemaksas sievas labā pensiju 3. līmenī, tad sieva savos attaisnotajos izdevumos varēs iekļaut šos maksājumus saskaņā ar viņas noslēgto līgumu par dalību privātajā pensiju fondā. Tātad nodokļa atlaide tiks aprēķināta sievas ienākumiem.