TĒMA: Nodokļi

Vai var saņemt nodokļa atvieglojumu par draudzeni

J
jautā:
04. augustā, 2021
Jānis

Labdien! Sieviete dodas BKA (ir darbs pirms tam), vai draugs viņu var ierakstīt algas nodokļa grāmatiņā kā apgādājamo personu, līdz viņa atgriezīsies darbā? Drīz gaidāms abu mazulis. Vai viņiem jābūt laulātiem? Ja viņi nav laulāti, tad nevar ierakstīt nodokļa grāmatiņā, pat ja ir kopīgs bērns? Vai dēls algas nodokļa grāmatiņā var ierakstīt māti, kas nestrādā un ir ar invaliditāti? Paldies!

A
atbild:
12. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Viens no vecākiem var saņemt nodokļa atvieglojumu no bērna dzimšanas dienas.

Ar bērna dzimšanas dienu kā apgādājamo algas nodokļa grāmatiņa var ierakstīt nestrādājošu laulāto un ienākumiem piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu, jo nodokļa atvieglojums ir paredzēts arī par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem.

Draudzeni nevar ierakstīt algas nodokļa grāmatiņā kā apgādājamo.

Tiesības uz nodokļa atvieglojumu ir par nestrādājošiem vecākiem, kuri saskaņā ar normatīvajiem aktiem atzīti par personām ar invaliditāti.

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. panta pirmās daļas l. punktā uzskaitīti apgādājamie, par kuriem var saņemt nodokļa atvieglojumus.