Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Iestāde administratīvo lietu izskata atbilstoši savai kompetencei, kas tai piešķirta ar normatīvo aktu

J
jautā:
20. jūlijā, 2021
Marita

Labdien! Kurā normatīvajā aktā ir noteikts, kura iestāde pēc teritoriālās piekritības pieņems lēmumu (administratīvo aktu), ja personai nav deklarētās dzīvesvietas (zudis tiesiskais pamats), bet ir papildu adrese (ieslodzījuma vieta)?

A
atbild:
03. augustā, 2021
Sandis Zellis
jurists

Administratīvā procesa likuma 51. pants noteic, ka administratīvo lietu izskata iestāde atbilstoši savai kompetencei, kas tai piešķirta ar normatīvo aktu. Līdz ar to nav viena konkrēta normatīvā tiesību akta, kas noteiktu jebkuras iestādes teritoriālo piekritību administratīvajā procesā iestādē.

Konkrētu un vienotu teritoriālo piekritību administratīvajā procesā noteic vien attiecībā uz pieteikuma iesniegšanu tiesā. Proti, atbilstoši Administratīvā procesa likuma 189. panta otrajai daļai persona, kura atrodas ieslodzījuma vietā, pieteikumu tiesā iesniedz pēc ieslodzījuma vietas adreses.