Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma vai tā daļu uzskaites informācija

J
jautā:
19. jūlijā, 2021
Solvita

Darbiniece uzņēmumā strādā no 2019. gada augusta. Šogad, t. i., 2021. g., kārtējā atvaļinājuma divas nedēļas izņēma maijā. Atlikušās divas ikgadējā atvaļinājuma nedēļas vēlējās izmantot jūlijā. Personāldaļas vadītāja e-pastā informēja, ka darbiniecei pienākas tikai piecas dienas. Vai tas ir saskaņā ar Darba likumu? Kāds likumīgs pamatojums tam varētu būt?

A
atbild:
02. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likumu darbiniekam par vienu darba gadu pienākas četru kalendāra nedēļu ilgs atvaļinājums. To nosaka Darba likuma 149. pants.

Lai izvērtētu situāciju, kāpēc personāldaļas pārstāve sniedza konkrēto informāciju, ir svarīgi zināt iepriekšējo atvaļinājuma vai tā daļu izmantošanas vēsturi. Tā atrodas darbinieka individuālajā uzskaites kartītē.

Tādēļ ir jāvēršas pie personāldaļas pārstāves un jālūdz skaidrojums.