Lasīšanai: 1 minūte

Mazēkas zemesgrāmatā nav ierakstāmas

J
jautā:
18. jūlijā, 2021
Matīss

Kā rīkoties, nopērkot zemesgabalu no pašvaldības un uz zemesgabala atrodas mazēka, kura nav ierakstīta zemesgrāmatā? Vai, nopērkot zemi, varu to reģistrēt zemesgrāmatā kā mazēku?

A
atbild:
22. jūlijā, 2021
LV portāls
Inese Helmane

Ministru kabineta noteikumi Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” noteic, ka mazēka ir vienstāva ēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2.

Likuma “Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās” 19. panta pirmās daļas 1. punktā noteikts, ka zemesgrāmatā kā patstāvīgi īpašuma objekti nav ierakstāmas mazēkas, izņemot garāžas.