Uzturlīdzekļi nav jāmaksā, ja bērna vecāki dzīvo kopā

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Zane

Labdien! Vai uzturlīdzekļi bērna tēvam būtu jāturpina maksāt, ja bērna vecāki pēkšņi pēc laulību šķiršanas izdomā atkal dzīvot kopā?

A
atbild:
20. septembrī, 2021

Civillikuma 177. pants noteic, ka līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā. Aizgādība ir vecāku tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa mantu un pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās. Bērna aprūpe nozīmē viņa uzturēšanu, t. i., ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšanu, bērna kopšanu un viņa izglītošanu un audzināšanu (garīgās un fiziskās attīstības nodrošināšana, pēc iespējas ievērojot viņa individualitāti, spējas un intereses un sagatavojot bērnu sabiedriski derīgam darbam).

Uzturlīdzekļi bērna tēvam bērna uzturēšanai nav jāmaksā, jo pastāv bērna kopīga ikdienas aprūpe un uzraudzība, kas ietver arī finansiālu bērna aprūpi.