Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Vai drīkst šķērsot privātīpašumu

J
jautā:
15. jūnijā, 2021
Inese

Labdien! Mūsu māja atrodas Jūrmalā, Lielupes krastā ar tauvas joslu. Tauvas joslas lietošanas noteikumi man ir skaidri. Vai ir likumīgi, ka personas, kuras nav saistītas ar privātīpašumu, patvaļīgi atver vārtiņus un šķērso mūsu privātīpašumā esošo pagalmu, lai izpeldētos?

A
atbild:
17. jūnijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

LV portāls jau ir rakstījis, ka saskaņā ar Civillikuma 927. pantu “īpašums ir pilnīgas varas tiesība par lietu, t. i., tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību”. Tas nozīmē, ka zemes īpašnieks ir tiesīgs liegt nepiederošām personām šķērsot sava īpašuma teritoriju.