Lasīšanai: 1 minūte

Vai var mainīt dzimšanas apliecībā norādīto piedzimšanas valsti

J
jautā:
12. jūnijā, 2021

Labdien! 1990. gadā Rīgā ir piedzimis bērns, kura dzimšanas apliecībā (toreizēju iemeslu un iespēju dēļ) ir ierakstīts, ka viņš ir dzimis citā valstī. Šobrīd tas vairs nav aktuāli un cilvēks grib šo ierakstu mainīt uz patieso dzimteni: Latviju. Kā pareizi rīkoties šajā situācijā?

A
atbild:
18. jūnijā, 2021

Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 37. pantā ir noteikts, ka Dzimšanas reģistra ierakstu papildina, ja “persona maina vārdu, uzvārdu, personas kodu, valstisko piederību, tautības ierakstu vai dzimumu”.

Dzimtsarakstu iestāde Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma izpratnē ir pašvaldības dzimtsarakstu nodaļa.

Dzimšanas fakta pārreģistrācijai bērna vecāki dokumentus var iesniegt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā neatkarīgi no vecāku vai bērna dzīvesvietas adreses vai bērna piedzimšanas vietas.