Labdien! Pēc noslēgta uztura līguma esmu īpašniece tēta mājai, bet šajā līgumā ir punkts, ka daļā brālim ir dzīvošanas tiesības līdz mūža beigām. Diemžēl viņš šobrīd šīs tiesības izmanto: un visnotaļ bezkaunīgi. Vai viņam nav jāpiedalās kopīgajos maksājumos (par elektrību, ūdens apsaimniekošanu, atkritumu apsaimniekošanu, skursteņa tīrīšanu)? Vai viņam jāpiedalās mājas un zemes nodokļa maksāšanā? Viņš bez manas ziņas un piekrišanas ir reģistrējis savu saimniecisko darbību. Mājai ir daudz kopīgo komunikāciju. Ja viņš vēlas atsevišķi elektrības skaitītāju, kanalizācijas caurules, kas par to maksā? Ļoti bezkaunīgi ir uzsēdies man uz kakla un izmanto. Pateicos!
Civillikuma 2096. pants nosaka: ar uztura līgumu viena puse nodod otrai naudā vai graudā kādu mantisku vērtību, par ko otrā tai dod uzturu, kamēr uztura ņēmējs dzīvo, ja vien par šā pienākuma ilgumu nav norunāts citādi.
Savukārt 2097. pants paredz: nolīgt uzturu var tiklab sev, kā arī otram, kurš tādā gadījumā, pievienojoties līgumam (1521. p.), iegūst tiesību vērsties ar savu prasījumu tieši pie uztura devēja.
LV portāls ir skaidrojis: lai izvairītos no neskaidrībām, uztura līgumā vēlams norādīt, ko tieši līdzēji uzskata par uzturu un kādā apmērā tas tiek dots.
Uz jautājumiem, vai brālim ir jāpiedalās kopīgajos maksājumos, jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis un citām neskaidrībām, atbildi vajadzētu meklēt uztura līguma nosacījumos.
Lai iegūtu precīzāku atbildi, būtu ieteicams vērsties pie kvalificēta jurista.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!