Lasīšanai: 1 minūte

Cik izmaksā vārda un uzvārda maiņa

J
jautā:
06. jūnijā, 2021
Anonīms

Cik man būs jāmaksā par vārda un uzvārda mainīšanu?

A
atbild:
18. jūnijā, 2021

Tiesisko pamatu personas vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai noteic Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likums. Detalizēta informācija par vārda un uzvārda maiņas procedūru un vietu pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā šeit. Atbilstoši Vārda un uzvārda maiņas likuma 9. pantam valsts nodeva par vārda, uzvārda vai tautības ieraksta maiņu ir 71,14 eiro. Likumā ir paredzētas arī situācijas, kad valsts nodeva nav jāmaksā.

Par vārda, uzvārda vai tautības ieraksta maiņu no valsts nodevas atbrīvojama:

1) persona, kura maina vārdu vai uzvārdu (vārdu un uzvārdu) šā likuma 2. panta pirmās daļas 7. punktā minētajā gadījumā;

2) persona, kura pašreizējo tautības ierakstu vēlas mainīt pret tautības ierakstu “lībietis (līvs)”.