Vai varēs izīrēt zemi ar izpirkuma tiesībām

J
jautā:
18. maijā, 2021
ChristophWill

Labdien! Es esmu ieinteresējies par pašvaldības nekustamo īpašumu lauku apvidū. Plānoju vērsties pašvaldībā ar jautājumu, vai var izīrēt zemi ar izpirkuma tiesībām (atbilstoši normatīvajiem aktiem). Man nav īpašumā zemes. Nekustamais īpašums ir lauksaimniecības zeme 6,7 ha platībā (sastāv no viena zemes gabala). Bet te rodas problēmas, uz kurām sākumā vēlētos saņemt atbildes. Īpašumu neredzu zemesgrāmatā (laikam nav reģistrēts). Pēc VZD vietnes kadastrs.lv datiem, uz zemes atrodas trīs ēkas, kas pieder fiziskai personai, bet dabā ēku nav (sagruvužas, tikai pamati palikuši). Par ēkām zemesgrāmatā arī neko neatradu. Vai šāda zeme atbilstu likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 36. prim pantam? Vai arī es varu nemaz nesapņot par tālākām darbībām? Zeme līdz nākamajam gadam ir iznomāta lauksaimniecības SIA.

A
atbild:
21. maijā, 2021

No sniegtās informācijas nav saprotams, par kādu nekustamo īpašumu tiek jautāts. Vai tas ir pašvaldības īpašums vai privāts īpašums? Kas ir iznomātājs? Tādēļ korektu atbildi sniegt nav iespējams, vispirms pašvaldībā jānoskaidro detaļas.