Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai samaksu par mājdzemdībām var iekļaut attaisnotajos izdevumos

J
jautā:
13. maijā, 2021
Santa

Labdien! Vai IIN deklarācijā pie attaisnojamiem izdevumiem var iekļaut izdevumus par plānotām ārpusstacionāra dzemdībām (mājdzemdībām)? Paldies!

A
atbild:
18. maijā, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Persona savos attaisnotajos izdevumos ir tiesīga iekļaut izdevumus par ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu, ja tos sniedz ārstniecības iestāde, kura ir reģistrēta Ārstniecības iestāžu reģistrā, vai persona, kas reģistrēta Ārstniecības personu reģistrā.

Ja saskaņā ar individuālu dzemdību līgumu dzemdību pakalpojumu mājās nodrošina ārstniecības persona, šos izdevumus, kas pamatoti ar attaisnojuma dokumentiem, drīkst iekļaut gada ienākumu deklarācijā kā attaisnotos izdevumus.

Plašāka informācija par gada ienākumu deklarāciju un tās iesniegšanu pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”, kā arī zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 un rakstot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas sadaļā “Sarakste ar VID”.