Lasīšanai: 1 minūte

Vai pilngadīga persona var iegādāties nekustamo īpašumu, turpinot saņemt uzturlīdzekļus

J
jautā:
20. aprīlī, 2021
Bērziņš Uldis

Vai personai, kurai ir jau 18 gadu un kura saistībā ar mācībām saņem alimentus, ir tiesības iegūt īpašumā nekustamo īpašumu?

A
atbild:
18. maijā, 2021
Marika Mure
juriste

Līdz ar pilngadības sasniegšanu, kas Latvijas normatīvo aktu regulējumā noteikts kā astoņpadsmit gadu slieksnis, iestājas personas rīcībspēja. Civiltiesiskā izpratnē tā ir spēja paust savu apzinātu gribu, uzņemties pienākumus un iegūt tiesības, tostarp tiesības kļūt par nekustamā īpašuma īpašnieku.

Apstāklis, ka pilngadīga persona turpina saņemt uzturlīdzekļus, nekādā veidā šo tiesību neierobežo.