Vai pašvaldībai ir pienākums izbūvēt noteku pāri grāvim

J
jautā:
18. aprīlī, 2021
Ainārs

Labdien! Ir apbūves gabals pilsētas teritorijā (klusā rajonā), kurš atrodas paralēli ceļam, bet starp ceļu un zemi ir pašvaldības grāvis, tāpēc nevar piekļūt zemes gabalam. Vai šai gadījumā pašvaldībai par saviem līdzekļiem nebūtu pienākums izbūvēt pāri grāvim noteku ar uzbērumu, lai privātpersona varētu piekļūt savam īpašumam?

A
atbild:
20. aprīlī, 2021
Rīgas dome
Mājokļu un vides departaments

Nē, pašvaldībai nav šāda pienākuma. Pieeju īpašumam izbūvē apbūvējamās teritorijas īpašnieks, saskaņojot ar šķērsojamo teritoriju īpašniekiem paredzētos darbus. Grāvis ne ar ko neatšķiras no cita zemesgabala, kurš atrodas starp ceļu un citu privātīpašumu, uz kuru nepieciešams nokļūt/izbūvēt servitūta ceļu. Īpašniekam jāizstrādā projekts iebrauktuves izbūvei un tas jāsaskaņo atbilstošajās institūcijās, pēc tam jāveic attiecīgie darbi par saviem līdzekļiem.