Pārrobežu izziņas saņemšana

J
jautā:
15. aprīlī, 2021
Renāte

Labdien! Vēlos nomainīt uzvārdu. Kad vērsos dzimtsarakstu nodaļā, lai to izdarītu, man tika sniegta atbilde, ka nomainīt uzvārdu es nevaru, jo sistēma rāda, ka ārzemēs ierosināta kaut kāda krimināllieta. Ilgus mēnešus zvanot, rakstot vēstules un e-pastus, tika saņemta atbilde, ka sodāmība bija Apvienotajā Karalistē. Tika arī sniegta atbilde par to, kāda sodāmība tā bija, šo atbildi man sniedza Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. Uzrādot šo atbildi dzimtsarakstu nodaļai, tā tika atkal noraidīta, jo ir vajadzīga izziņa, ka šī sodāmība Apvienotajā Karalistē ir dzēsta. Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs pateica, ka šādas izziņas viņi nesniedz. Kas var izsniegt šādu izziņu, lai es varētu nomainīt uzvārdu?

A
atbild:
26. aprīlī, 2021

Tā kā jums ir nepieciešams saņemt izziņu par sodāmības dzēšanu Apvienotajā Karalistē, sazinoties ar šīs valsts vēstniecību Latvijā, noskaidrojām, ka izziņu iespējams pieprasīt tiešsaistē www.gov.uk, meklētājā ierakstot ACRO, jums jāizvēlas “You can make a subject access request to the ACRO Criminal Records Office (ACRO)” (saite: https://www.gov.uk/copy-of-police-records).

Aizpildiet pieprasījumu un rīkojieties attiecīgi norādēm informācijas pieprasīšanas jomā.