Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Pilnvara nepilngadīgo interešu pārstāvībai

J
jautā:
14. aprīlī, 2021
Sanita

Es vēlos aizbraukt pastrādāt uz ārzemēm (uz kādiem 3 mēnešiem). Man ir 1,5 gadus vecs bērns. Kā es varu noformēt pilnvaru uz māsas vārda, un kādas varētu būt izmaksas?

A
atbild:
14. maijā, 2021
Marika Mure
juriste

Pilnvara par nepilngadīgas personas interešu pārstāvību kārtojama, ierodoties pie notāra. Kārtojot šo formalitāti, notāram nav nepieciešama pilnvarotās personas (māsas) klātbūtne, vien informācija par personu, kuru vēlaties pilnvarot, un pilnvaru apjoms. Atbilstoši zvērinātu notāru atlīdzības taksēm, kas noteiktas 01.01.2014. Ministru kabineta noteikumos Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”, pilnvaras noformēšana izmaksā 19,10 eiro.

Tāpat par šāda pilnvarojuma kārtošanu varat interesēties bāriņtiesā, kas darbojas jūsu deklarētās dzīvesvietas teritorijā. Saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 79. panta pirmo daļu valsts nodeva par bāriņtiesas sagatavotu un apliecinātu pilnvaru ir 7,12 eiro.