Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja tiesības jau ir atņemtas, paredzēts jauns sods

J
jautā:
08. aprīlī, 2021
Aleksejs

Labdien! Izlasīju LV portāla rakstu “Kādos gadījumos var pagarināt vadīšanas aizlieguma termiņu”. Vēlos saņemt konsultāciju konkrēti par savu situāciju. 08.01.2021. tiku apturēts un sodīts par braukšanu dzērumā: alkohola koncentrācija asinīs pārsniedza 0,5 promiles, bet nepārsniedza 1,0 promili. 20.01.2021. tika pieņemts lēmums par soda piemērošanu un vadīšanas tiesību atņemšanu uz gadu. Vadītāja apliecība ir nodota CSDD. Lēmums stājās spēkā 05.02.2021. Tātad vadīšanas tiesības tiek atņemtas līdz 05.02.2022. Papildus CSDD sistēmā tika piešķirti 8 punkti par šo pārkāpumu (vadīšana alkohola reibumā). Punktu par citiem pārkāpumiem nav. Kāds sods tiks piemērots, ja tikšu apturēts, vadot transportlīdzekli pa koplietošanas ceļiem, pārkāpjot ātrumu vai vienkārši dokumentu pārbaudei? Vai tādā gadījumā tiks pagarināts lieguma/aizlieguma (APK lieguma termiņš)?

A
atbild:
27. maijā, 2021
Sandis Zellis
jurists

Jūsu konkrētajā situācijā (no 2020. gada 1. jūlija) ir piemērojams Administratīvās atbildības likums. Kā norādīts arī jūsu minētajā LV portāla rakstā, spēkā esošajā tiesiskajā regulējumā ir nostiprināts princips: viens pārkāpums – viens sods. Tādējādi personai, izdarot “jaunu” pārkāpumu, būs piemērojams “jauns” administratīvais sods par “jaunu” pārkāpumu. Proti, ja persona turpina vadīt transportlīdzekli laikā, kad viņai ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, to atņemšanas termiņš vairs netiks pagarināts, bet saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 51. panta sesto daļu tiks piemērots naudas sods no 56 līdz 114 naudas soda vienībām jeb no 280 līdz 570 eiro.