Ja vecāks BKA laikā grasās strādāt Apvienotajā Karalistē

J
jautā:
01. aprīlī, 2021
Olga Tuļina

Labdien! Šobrīd atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā un saņemu gan bērna kopšanas, gan vecāku pabalstu. Ja es došos strādāt uz Lielbritāniju, bet palikšu Latvijas rezidente un Latvijas darba ņēmēja (bērna kopšanas atvaļinājumā), vai tas varēs ietekmēt vecāku pabalsta izmaksas apmēru?

A
atbild:
13. aprīlī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Rasma Kalniņa, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja persona uzsāks nodarbinātību Apvienotajā Karalistē, tad saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 10.6 panta trešo daļu vecāku pabalsts tiks izmaksāts 30% apmērā no piešķirtā pabalsta. Personai par nodarbinātības uzsākšanu un izbraukšanu uz Apvienoto Karalisti ir jāinformē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, lai varētu pārskatīt izmaksājamā vecāku pabalsta apmēru, kā arī lai izvērtētu personas tālākās tiesības uz bērna kopšanas pabalsta saņemšanu gan saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, gan saskaņā ar starp  Eiropas Savienību un Apvienoto Karalisti noslēgtajiem līgumiem, kas regulē arī personu sociālo drošību.