Lasīšanai: 1 minūte

Kopšanas pabalsta saņemšanai nepieciešams VDEĀVK atzinums

J
jautā:
12. martā, 2021
Jurijs

Labdien! Vai 2. grupas arodslimības invalīdam var nokārtot apkopšanas pabalstu, ja viņš nav spējīgs sevi aprūpēt? Paldies!

A
atbild:
22. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kopšanas pabalstu izmaksā personai, kurai sakarā ar invaliditāti smagu funkcionālu traucējumu dēļ ir nepieciešama īpaša kopšana.

Atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK). Nosūtījumu uz komisiju izsniedz ģimenes vai ārstējošais ārsts.

Ja cilvēkam ar invaliditāti nepieciešama aprūpes palīdzība, pašvaldības sociālajā dienestā ieteicams uzzināt par aprūpi mājās.