Ko darīt, ja Satversmes tiesa neatbild uz iesniegumu ierakstītā vēstulē

J
jautā:
10. februārī, 2021
Guntars Krūmiņš

Ko darīt, ja Satversmes tiesa neatbild uz iesniegumu ierakstītā vēstulē? Izsekoju sūtījumam, adresāts to saņēmis 06.01.2021.

A
atbild:
20. septembrī, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Konstitucionālā sūdzība Satversmes tiesai ir jāiesniedz sešu mēnešu laikā pēc pēdējās institūcijas (piemēram, Augstākās tiesas) nolēmuma spēkā stāšanās. Ja nav iespēju pamattiesības aizstāvēt ar vispārējiem tiesību aizsardzības līdzekļiem, konstitucionālo sūdzību var iesniegt sešu mēnešu laikā no pamattiesību aizskāruma brīža.

Satversmes tiesas likuma 20. panta 7.punktā noteikts, ka “lēmumu par lietas ierosināšanu vai par atteikšanos ierosināt lietu pieņem mēneša laikā no pieteikuma iesniegšanas dienas. Sarežģītās lietās Satversmes tiesa šo termiņu var pagarināt līdz diviem mēnešiem”.

Ja pieņemts lēmums par lietas ierosināšanu, triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas:

  • nosūta lēmuma norakstu lietas dalībniekiem;
  • nosūta pieteikuma norakstu institūcijai vai amatpersonai, kas izdevusi apstrīdēto aktu;
  • uzaicina institūciju vai amatpersonu, kas izdevusi apstrīdēto aktu, lēmumā par lietas ierosināšanu noteiktajā laikā, kas nav īsāks par diviem mēnešiem, iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisku pamatojumu;
  • nosūta publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” informāciju par lietas ierosināšanu, kurā norāda kolēģiju, kas lietu ierosinājusi, pieteikuma iesniedzēju un lietas nosaukumu.

Ja pieņemts lēmums par atteikšanos ierosināt lietu, triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas lēmuma norakstu nosūta pieteikuma iesniedzējam.

Ja atbilde likumā noteiktajā laikā nav saņemta, ieteiktu par iesniegumu interesēties Satversmes tiesas kancelejā.