TĒMA: Ģimene

Kā tiks aprēķināts vecāku pabalsts par nākamo bērnu

J
jautā:
05. februārī, 2021
Inga

Labdien! Pašlaik esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, un man tiek piedāvāta iespēja atgriezties darbā uz konkrētu projektu, apmēram 3–6 nedēļām. Alga tiek piedāvāta lielāka, nekā bija, aizejot dekrētā. Mēs plānojam vēl vienu bērnu tuvākā gada laikā (bērniem tad būs 2–3 gadu starpība). Kā šādi ieņēmumi ietekmēs nākamā pabalsta aprēķinu?

A
atbild:
09. februārī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Dzidra Vanaga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja šobrīd māmiņa atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā (BKA) un ir vecāku pabalsta saņēmēja, tad, atsākot strādāt, BKA tiks pārtraukts un piešķirtais vecāku pabalsts tiks izmaksāts 30% apmērā no piešķirtās pabalsta summas.

Ja vecāku pabalstu par nākamo bērnu pieprasīs bērnu māte, tad, piešķirot vecāku pabalstu, vidējās iemaksu algas aprēķina 12 mēnešu periods tiek noteikts, neņemot vērā pēdējos 2 mēnešus pirms mēneša, kurā tiks piešķirts vecāku pabalsts par nākamo bērnu.