Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Prokurora rīcību vai lēmumu var pārsūdzēt

J
jautā:
02. februārī, 2021
Olegs

Vai Kriminālprocesa likuma 337. panta trešās daļas pirmajā teikumā ir aizliegums pārsūdzēt amatā augstāka prokurora rīcību (piemēram, bezdarbību) vai tikai tā lēmumu?

A
atbild:
08. februārī, 2021
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 336. panta pirmajai daļai sūdzību par kriminālprocesu veicošās amatpersonas rīcību vai nolēmumu var iesniegt procesā iesaistītā persona, kā arī persona, kuras tiesības vai likumīgās intereses ir aizskartas ar konkrēto rīcību vai nolēmumu. Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 337. panta pirmajai daļai sūdzību adresē un iesniedz amatpersonai vai institūcijai, kura ir tiesīga to izlemt. Sūdzību var iesniegt arī amatpersonai, kuras rīcība vai lēmums tiek pārsūdzēts.

Atbilstoši likuma 337. panta otrās daļas 3. punktam sūdzību nodod izlemšanai par prokurora rīcību vai lēmumiem – amatā augstākam prokuroram. Likumā ir noteikts, ka personai ir tiesības iesniegt sūdzību arī par amatpersonas rīcību, tajā skaitā par bezdarbību.