TĒMA: Mājoklis

Kā noskaidrot deklarēto dzīvesvietu

J
jautā:
02. februārī, 2021
Sarmīte Robalte

Kā varu noskaidrot, vai esmu deklarēta konkrētā adresē?

A
atbild:
13. aprīlī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

Ja vēlaties pārbaudīt, kādā adresē šobrīd esat deklarēta, varat izmantot tīmekļvietnes latvija.lv bezmaksas e-pakalpojumu Mani dati Iedzīvotāju reģistrā. Šo e-pakalpojumu varat izmantot arī tad, ja kādā iestādē vai uzņēmumā jāsniedz ziņas par personas deklarētās dzīvesvietas adresi.

Izmantojot šo e-pakalpojumu, var uzzināt aktuālās ziņas Iedzīvotāju reģistrā (personas kods, deklarētā dzīvesvietas adrese, personu apliecinoša dokumenta dati, valstiskā piederība, tautība, laulātais, bērni un vecāki u. c.):

  • par sevi un saviem nepilngadīgajiem bērniem;
  • par aizbildnībā vai aizgādnībā esošajām personām.

Pakalpojuma izmantotāji iegūst informatīvu dokumentu PDF formāta failā, kuru var izdrukāt vai saglabāt savā datorā.

Arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsniedz izziņas no Iedzīvotāju reģistra, tostarp izziņu par personas dzīvesvietu. Izziņu var pieprasīt divos veidos:

  • klātienē (šobrīd tikai ar iepriekšēju pierakstu – kontaktinformāciju var meklēt šeit) vai pa pastu jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā;
  • elektroniski valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei”.