Vai līgums par kopīpašuma lietošanas kārtību ir saistošs jaunajam kopīpašniekam

J
jautā:
01. februārī, 2021
Kristine

Labdien! Jautājums par kopīpašumu, kuram ir līgums par dalītu lietošanu. Zemesgrāmatā parādās telpu grupas kadastra apzīmējums, un privātā māja ir sadalīta divos dzīvokļos. Pirmais stāvs ir viens dzīvoklis, otrais stāvs otrs dzīvoklis, nav kopējas ūdens apgādes, nav kopēja koridora, viss ir dalīts, katram dzīvoklim ir sava ieeja. Vai, nopērkot šādu īpašumu, jaunajam kopīpašniekam paliek spēkā līgums par dalīto lietošanu? Pirkuma līgumā minēts, ka īpašums tiek pirkts ar visām tiesībām un pienākumiem. Paldies!

A
atbild:
02. martā, 2021
Marika Mure
juriste

Vienojoties par dalītas kopīpašuma lietošanas kārtību un šādu vienošanos nostiprinot zemesgrāmatā, tā ir saistoša trešajām personām. Detalizētāku izklāstu var lasīt šeit.

Taču, lai gūtu pārliecību, ka plānotajā darījumā tomēr neslēpjas kādi “zemūdens akmeņi”, pirms pirkuma līguma slēgšanas būtu ieteicams klātienē tikties ar juristu, kas skrupulozāk izpētītu gan zemesgrāmatu ierakstus, gan parakstāmo pirkuma līgumu.