Labdien! Ja uz mana vārda pārraksta dzīvokli, tad pēc cik ilga laika es varu to pārdot, lai iegādātos lielāku dzīvokli un nemaksātu ienākuma nodokli? Un cik man izmaksās dzīvokļa pārrakstīšana?
Ja, pārdodot dzīvokli, tiek gūts ienākums, var būt situācijas, kad ir jāmaksā nodoklis no kapitāla pieauguma, un arī situācijas, kad nodoklis nav jāmaksā.
Vispārējā kārtībā likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli kā ienākumu no kapitāla pieauguma. Nodokļa likme ir 20% no starpības, kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes un ieguldījumu vērtību.
Nodoklis nav jāmaksā, ja:
Tātad, lai būtu atbrīvojums no nodokļa (ja tas nav vienīgais īpašums), tad deklarētajai dzīvesvietai tajā jābūt 12 mēnešus pēc kārtas. Tie var būt jebkuri mēneši 60 mēnešu (jeb piecu gadu) laikā. Vai arī – nodoklis nav jāmaksā, ja tas ir vienīgais īpašums pēdējos piecus gadus. Un trešais variants – ja vienīgo īpašumu pārdod un visu ienākumu izmanto cita nekustamā īpašuma iegādei.
No jautājuma nav saprotams, ko jūs domājat ar pārrakstīšanu, jo var slēgt pirkuma, dāvinājuma, uztura līgumu. Zvērināta notāra atlīdzība par līguma sagatavošanu, apliecināšanu, nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai tiek aprēķināta saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”, un atlīdzība ir atkarīga no darījuma summas.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!